Facebook ve Twitter’dan sonra, kısa zamanda bizi kendine bağlayan “lovemark” sosyal ağ Pinterest oldu. O kadar ki bu kısa süre içinde markaların hazırladığı birkaç Pinterest kampanyası gördük; sevdik, sevindik. Elini çabuk tutan uygulama geliştiriciler Pinterest için bir de etki ölçebileceğiniz bir araç geliştirdi. Hindistan’dan tüm dünyaya yayılmayı amaçlayan Pinpuff, kendisini Pinterest’in Klout’u olarak tanımlıyor. Pinpuff, Pinterest’teki popülaritenizi, etkinizi, aktivitelerinizi ve ulaştığınız kişi sayısını inceleyerek bir hesaplama yapıyor ve sizi 100 üzerinden puanlıyor. Puanınız ne kadar yüksekse büyük markaların dikkatini çekme oranınız o kadar artıyor ki görünen durumda Pinterest kullanıcılarına bir gelir kapısı yaratabilir. Yakın zamanda aynı Klout’taki gibi Perk’lerin olacağını bildiren Pinpuff yetkilileri markalara Pinpuff kullanıcılarına promosyon verebilmeleri konusunda yeşil ışık yakıyor. Ortalama bir Pinterest kullanıcının Pinpuff skorunun 32 olması bekleniyor. Eğer puanınız 50 ve üzerindeyse Pinterest celebrity’si diyebiliriz size. :) Benim Pinpuff skorum 43 çıktı, sizin kaç?
![AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi](https://blog.reklamverelim.com/upload/20/01-150x150.jpg)
AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi
28-03-2012
YORUM YAZIN
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
06-11-2017
Notre Dame - Quasimodo Müzikali...
AdresGezgini'ninde yaptığımız "Haftanın Gezgini" çekilişimizin bu haftaki talihlileri Samet Salık ve Gücüm...
![Notre Dame - Quasimodo Müzikali](https://blog.reklamverelim.com/upload/5/notre-dame-quasimodo-musical-kapak-250x150.jpg)
28-05-2013
Vücut Diliniz Hatta Dijital Dünyada Kullandığınız Duygu İfadeleri Bile Benliğinizi...
İnternetle ilgili projeler üreten, sosyal medyada içerik oluşturan ve yöneten, blog yazan insanlar olarak bizler...
![Vücut Diliniz Hatta Dijital Dünyada Kullandığınız Duygu İfadeleri Bile Benliğinizi Şekillendiriyor [Ted Konuşması]](https://blog.reklamverelim.com/upload/2/vucut-diliniz-hatta-dijital-dunyada-kullandiginiz-duygu-ifadeleri-bile-benliginizi-sekillendiriyor-250x150.jpg)
20-12-2010
A. Selim Tuncer: Geleneksel Medya ve Sosyal Medya [Röportaj]...
Yaşar Üniversitesi'nde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Sosyal Medya Nereye? konferansı kapsamında...
![A. Selim Tuncer: Geleneksel Medya ve Sosyal Medya [Röportaj]](https://blog.reklamverelim.com/upload/blog/selim-tuncer-2-250x150.jpg)