anasayfa |


AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

10-09-2015

Facebook’ta Yeniden Pazarlama Fırsatları

Yeniden Pazarlama Nedir?

Yeniden Pazarlama (Remarketing) internet sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıları tespit ederek, onlara defalarca reklam gösterebilmenizi sağlayan reklam teknolojisidir. Yeniden Pazarlama bir haber sitesinde veya Facebook’taki reklam alanlarında kullanılabilir.

Yeniden Pazarlama Neden Önemlidir?

  1. Hedef kitlenizle bağlantıyı koparmayın. İstatistiklere göre sitenize giren kullanıcıların en fazla %4’ü sizden alışveriş yapmaktadır. Bunun anlamı sitenize gelenlerin %96’sı sizden bir şey satın almadan sitenizi terk etmektedir. Gene istatistiki olarak ziyaretçilerin %49’u bir şey satın almadan önce o siteyi 2 ila 4 defa ziyaret etmektedir. Yani yeniden pazarlama ile hedeflediğiniz şey, sitenizden bir şey satın almayıp terk etmiş %96’lık kitleyi sitenize tekrar birkaç defa geri getirmek ve satın alma yapmalarını sağlamaktır.
  1. Marka algısı yaratın. Potansiyel müşteriler üzerinde marka algısı yaratmak çok önemlidir. Müşteri bir ürünü satın almadan önce firmaya güven duymak ister, yeniden pazarlama reklamları sayesinde müşteri internette gezerken sürekli firmanızı görecek bu sayede güvenilir ve büyük bir marka olduğunuzu düşünecektir, satın alma zamanı geldiğinde de sizden yana tercihini kullanacaktır.
  1. Doğrudan iletişime geçin. Sosyal bir mecra olan Facebook’ta yeniden pazarlama reklamı vermek potansiyel müşterileriniz ile doğrudan iletişime geçmenizi sağlar. Banner reklamınızı tıklayıp sitenize gelen bir kullanıcının kim olduğunu bilemezsiniz ancak Facebook’ta reklamınızı beğenen altına yorum yapan kişiler ile iletişime geçebilir, onlara satış yapma fırsatı bulabilirsiniz.
  1. Düşük maliyet avantajını yakalayın. Yeniden pazarlama reklamları dönüşüm maliyeti en ucuz reklam metodudur, ayrıca Facebook mecrasında reklam vermek bir haber sitesine göre çok daha düşük maliyetlidir. Bu nedenle on binlerce firma Facebook’ta yeniden pazarlama fırsatlarına yönelmiş durumdadır. İdealinde yeniden pazarlamayı hem haber sitelerinde hem Facebook’ta yapmak gerekir çünkü kullanıcıları internette nerede olurlarsa olsunlar yakalamak birinci amaçtır.

YORUMLAR

YORUM YAZIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

27-08-2010

Google Voice ile Sesli Arama Yapabilmek...

Resmi Gmail blogunda geçtiğimiz Çarşamba günü - 25 Ağustos 2010 tarihinde - yayınlanan bir habere göre Google...

Google Voice ile Sesli Arama Yapabilmek

21-05-2014

İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama Semineri'nde Neler Oldu?...

Geçtiğimiz hafta İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama üzerine düzenlediğimiz etkinlikte Google Eski...

İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama Semineri'nde Neler Oldu?

27-11-2017

Canlı Destek Yazılımları...

AdresGezgini A.Ş. olarak uzun süredir internet sitelerimiz AdresGezgini.com ve Reklamvermek.com’da bir canlı...

Canlı Destek Yazılımları